header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

دکوراسیون اتاق پذیرایی به سبک ژاپنی + دکوراسیون داخلی منزل

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

اتاق نشیمن، ساخته شده به سبک  طراحی داخلی ژاپنی، همیشه بسیار محدود و نجیب به نظر می رسد . چنین طراحی داخلی ، ترکیبی از هر دو زیبایی شناسی و علمی  بالا، و نیز احساس نزدیکی به طبیعت را در بر دارد . امروز ما در مورد «طراحی داخلی ژاپنی؛ اتاق نشیمن ژاپنی » برای شما عزیزان مقاله ای را قرار داده ایم .

ویژگی های معمولی خانه ژاپنی

دکوراسیون داخلی  ژاپنی ، توسط ویژگی های از قبیل سادگی، ایجاز، خطوط شفاف و مقدار زیادی از فضا مشخص می شود. در حالی که ساخت اتاق نشیمن ژاپنی با مواد طبیعی بامبو، چوب دستی، چوب و یا سنگ باید ترجیح داده، چرا که آنها را دارای بافت طبیعی می گرداند .

برای طراحی  دیواردر دکوراسیون ژاپنی  توصیه می کنیم با استفاده از پانل های چوب، کاغذ برنج، کاه و یا چوب پنبه طبیعی استفاده کنید ، زیرا این مواد نه تنها به نظر زیبا و دلپذیر می رسد،اما همچنین می تواند زبری سطوح پنهان را حفظ کند . در دکوراسیون ژاپنی پوشش  سقف خانه  می تواند از ساختار ترکیبی  متشکل از گچ و بوم کشیده شود . برای تزیین کف خانهاز حصیر از تخته های بامبو ژاپنی و یا ورقه های از آن بسیار عالی است  ورقه های کف پوش در ژاپن به تاتامی معروف هستند .

رنگ اتاق نشیمن ژاپنی

دکوراسیون ژاپنی بیشتر طرفدار رنگ های آرام و ملایم است .طرح رنگ های آرام و پایه رنگ غالب  در دکور اتاق ژاپنی است ، که با  تفکرات فلسفی هماهنگ است . در چنین طراحی داخلی رنگ های  سفید، کرم و رنگ بژ و سایه های طبیعی از چوب نور، کاغذ برنج، بامبو قهوه ای و سبز، ساکورا و نیلوفر آبی رنگ هایی است که به چشم می رسند . اضافه کردن خط های  روشن و متضاد به طراحی داخلی ژاپنی با استفاده از چوب های گردو تیره، خاکستر وصال یا گیلاس قطعات درخت امکان پذیر است. اما به خاطر داشته باشید، که اجازه می دهد تا طراحی مینیمالیستی استفاده از تنها سه سایه رنگ پایه را داشته باشید ، به طوری که در دکور ژاپنی مهار  رنگ ترجیح داده می شود .

طراحی داخلی ژاپنی؛ مبلمان ژاپنی

در هنگام انتخاب آیتم های مبلمان برای اتاق نشیمن ژاپنی، لازم است به یاد داشته باشید که قطعات باید  حداقل ارتفاع که ممکن است را داشته باشد. به طور معمول، تابلو هایی در رنگ های سیاه و سفید  و ازسطح های با شفافیت ملایم نقاشی شده اند. یکی دیگر از ویژگی های متمایز از دکور اتاق ژاپنی عدم وجود هر گونه وسایل  دکوری اضافه است. کمد ساخته شده از چوب طبیعی، کشویی سازه های ساخته شده تحت صفحه نمایش ژاپنی را می توان در خانه ژاپنی قرار داده و قفسه های کوچک را می توان بر روی دیوار نصب کرد. در دکوراسیون های شرقی فضای اتاق هایی با دکوراسیون  عجیب و زیبایی ایجاد می شود که با استفاده ازسوله های تزئینی که به ی”tokonoma” معروف هستند ، که بدکوراسیون آن ها  با ایکبنا نفیس امکان پذیر است.

“دربهای کشویی فوسوما” دیوارهای کاذب  با کاغذ برنج که در هر دو طرف جابه جا می شوند برای منطقه بندی فضا در دکور اتاق ژاپنی استفاده می شود. این ساختارها معمولا با تصاویر زیبا از گیاهان گلدار، درختان و پرندگان نقاشی شده است.

فلسفه اساسی در طراحی داخلی ژاپنی مقدار زیادی از فضارا دارد ، که پر از فضای آزاد و نور است، بنابراین در چنین اتاق که زندگی می کنند از  میز ناهار خوری ، صندلی و مبل هایی را برای دکوراسیون اتاق انجام نمی دهند . با این حال، از صندلیهای کاملا  سنتی که  امکان پذیر است به جای حصیر های بافته شده از نی و برای تخت خواب از تخت هایی سکویی مانند و بالش خاص خود استفاده می کنند .

دکور ژاپنی

دکوراسیون داخلی ژاپنی با کمترین هزینه و زیباترین دکور ها ساخته شده است . در دکوراسیون ژاپنی می توانید عکس های خانوادگی در فریم های زیبا و انواع محصولات صنایع دستی که سوغاتی های مختلف است و نساجی های دست دوزی شده را بیابید . در فضای اتاق نشیمن ژاپنی ها با استفاده از مجسمه های مینیاتوری ، گلدان و ظروف سرامیکی هایی که فرم های ساده ای دارند و ترکیبات زیبا که از سنگ فرش ها به همراه گل ها پر نقش و نگار است روح تازه ای را می بخشد .

به جای پرده های معمولی ، در دکور ژاپنی از کرکره ساخته شده از بامبو و نی یا غلتک هستند و پرده تزئین شده با نقاشی ژاپنی استفاده می شود. لوستر  در اتاق نشیمن ژاپنی می تواند لامپ لمبشدس ساخته شده از ابریشم یا کاغذ برنج  استفاده می کنند . هیروگلیف را اختراع کردند، به کار رفته در دیوار و انواع عناصر تزئینی گرایش های قومی سبک برجسته و عطر و طعم ملی را به طراحی داخلی اضافه می کند .

امیدوارم مقاله «طراحی داخلی ژاپنی؛ اتاق نشیمن ژاپنی » به شما برای تزئین اتاق نشیمن  کمک کند و از آن ایده بگیرید .

منبع : http://modv.ir/37444/japanese-living-room-decorations

ارسال نظر


a b