header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

اینستاگرام سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

سعید عبدولی متولد ۱۳ آبان ۱۳۶۸ در اندیمشک

کشتی‌گیر وزن۷۵ کیلوگرم فرنگی‌کار ایرانی است

که مدال طلای قهرمانی جوانان جهان و بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را کسب کرده‌است.

سعید عبدولی در مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۱ در وزن ۶۶ کیلوگرم توانست

نهمین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی را کسب کند

و همچنین سهمیه ورود به بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ را نیز بدست آورد

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

عکس های شخصی سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

سعید عبدولی در مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ اینچون

در کره جنوبی به تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ در مرحله یک چهارم نهایی

با ناداوری آشکار مغلوب کشتی‌گیر کره‌ای شد.

این اتفاق خاطرهٔ تلخ داوری بحث‌برانگیز دیدار عبدولی با نماینده کشور فرانسه

در چهارچوب رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را برای بسیاری از ایرانی‌ها زنده کرد.

جایی که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان عبدولی با ناداوری از حقش محروم شد.

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

عکس سعید عبدولی و برادرانش

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

دیپلم جهانی بازی منصفانه

سایت رسمی کمیته ملی المپیک نوشت: بعد از حق کشی محرز داوران در مسابقه سعید عبدولی با حریف کره‌ای در بازیهای آسیایی اینچئون که در نهایت منجر به باخت نماینده ایران و عدم دستیابی وی به مدال طلا گردید، کمیته ملی المپیک طی نامه‌ای به شورای بین‌المللی بازیهای منصفانه (INTERNATIONAL COMMITTEE FOR FAIR PLAY) خواستار بررسی این موضوع گردید.

این شورا بعد از بازبینی فیلم این مبارزه و بررسی رأی داور مسابقات با توجه به این که سعید عبدولی به رغم ناداوری به احترام تماشاگران و نفس برگزاری بازیهای ورزشی در اقدامی جوانمردانه اقدام به ادامه مسابقه تا پایان وقت قانونی کرد از وی تشکر شده و نماینده ایران را شایسته دریافت دیپلم جهانی بازی منصفانه دانست.

به همین منظور شورای بازیهای جهانی منصفانه برای تاریخ ۱۵ مهر ۱۳۹۴ در باکوی آذربایجان از سعید عبدولی برای دریافت دیپلم جهانی بازی منصفانه دعوت بعمل آورد. شورای بین‌المللی بازی منصفانه هر ساله با بررسی رقابتها و رویدادهای متعدد ورزشی ورزشکارانی را که به روح ورزش و المپیزم احترام گذاشته و تصویری زیبا و جذاب از روح پهلوانی و برادری در ورزش به جا می‌گذارند دیپلم جهانی اعطا می‌کند.

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

اینستاگرام سعید عبدولی

سعید عبدولی، همان که همه ما را یاد حق خوری و ناداوری در کشتی می اندازد، این بار در المپیک ۲۰۱۶ ریو، می گوید مصمم است تا فردا (یکشنبه) با کسب مدال طلا حقش را از المپیک بگیرد.

عبدولی در مسابقات جهانی آمریکا که سال گذشته برگزار شد با ارایه عملکردی ضعیف و دور از انتظار نتوانست روی سکو برود اما با بازگشت بنا و تحمل چندین ماه فشار تمرینات، از انگیزه و روحیه ای بالا برای کسب افتخاردر ریو برخوردار است.

عبدولی چندی پیش نیز به واسطه برخی مشکلات شخصی روحیه جنگندگی خود را در تمرینات تیم ملی از دست داده بود اما با درایت کادر فنی و حتی تهدید بنا که ممکن است عبدولی را از تیم ملی کنار بگذارد، او بار دیگر با انگیزه تر از همیشه تمرینات را از سر گرفت و خوشبختانه با روحیه ای مضاعف، از ساعت ۱۷:۳۰ فردا کارش را در المپیک ۲۰۱۶ ریو آغاز می کند.

اینستاگرام سعید عبدولی

اینستاگرام سعید عبدولی

اینستاگرام سعید عبدولی

اینستاگرام سعید عبدولی

** از آخرین وضعیت خودت در آستانه حضور در المپیک بگو که چقدر برای رقابت های فردا آماده هستی؟

ماه ها در اردوهای تیم ملی حضور دارم و دور از خانواده و اقوام فقط به فکر کسب موفقیت در المپیک بوده ام. خدا را شکر از وضعیت خوب روحی و بدنی برخوردارم و آماده ام بهترین نتایج را کسب کنم.

** رقبای قدرتمندی در وزن ۷۵ کیلوگرم المپیک حضور دارند که کار را برای هر کشتی گیری سخت می کند. برنامه خاصی برای شکست دادن آنها داری؟

کشتی گیران کشورهای روسیه، قزاقستان و کره جنوبی از جدی ترین رقبای من هستند اما با کمک کادر فنی به خوبی آن ها را آنالیز کرده ایم و با نقاط ضعف و قوتشان ‌آشنا هستم. اگر فردا در شرایط خوبی باشم و مشکل خاصی پیش نیاید، می توانم همه آن ها را شکست دهم. البته کار سختی در پیش دارم و باید خیلی حواسم جمع باشد.

** می دانی مردم ایران همواره با دیدنت، به یاد ناداوری در المپیک و بازی های آسیایی و جمله ” حق خوری!” می افتند؟!

در المپیک قبلی واقعا از هر نظر آماده بودم و فقط برای مدال طلا به لندن رفتم اما ناداوری زحمات ۴ ساله ام را بر باد داد و همه دیدند چطور حق من توسط داور میدان پایمال شد. متاسفانه تا وقتی در اتحادیه جهانی کشتی قدرت نداشته باشیم و کسی نباشد از حق کشتی گیران ایرانی دفاع کند، امکان این حق خوری ها همچنان وجود دارد. در المپیک لندن وقتی داوران به راحتی حق من را خوردند به حدی عصبانی و شوکه شدم که اگر کادر فنی می گذاشت، داور را به سزای کارش می رساندم اما کشتی ورزش پهلوانی است و باید در قبال ظلم صبر کرد!

عکس های شخصی سعید عبدولی

عکس های شخصی سعید عبدولی

عکس های شخصی سعید عبدولی

عکس های شخصی سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی

عکس های شخصی سعید عبدولی

** از احتمال ناداوری در المپیک ریو نگرانی؟

هم من و هم کادر فنی از احتمال ناداوری در مسابقات کشتی گیران ایرانی نگران هستیم و خدا کند که این بار حق ما را پایمال نکنند. سخت است اینکه سال ها زحمت بکشیم و با هدف کسب مدال المپیک در اردوها باشیم، آنوقت با یک ناداوری و فقط در چند دقیقه این زحمات بر باد رود، واقعا ظلم بزرگی است و خدا اصلا از آن نمی گذرد. واقعا اگر داوران این بار هم بخواهند حق خوری کنند، دیگر خیلی نامردی است و نمی دانم چه باید گفت!

** فردا با هدف کسب چه مدالی به روی تشک می روی؟

شک نکنید هدفم چیزی جز رسیدن به مدال طلا نیست. طلای المپیک را باید ۴ سال پیش می گرفتم، حالا که به هر شکل ۴ سال عقب افتاد، این بار آمده ام تا به امید حق، روی سکوی قهرمانی بروم. امیدوارم با دعای خیر مردم و خانواده ام به این آرزوی بزرگ برسم.

عکس های شخصی سعید عبدولی

بیوگرافی سعید عبدولی + عکس های سعید عبدولی

** پس از سرمربیگری دوباره محمد بنا در تیم ملی، باز هم توقعات از کشتی فرنگی برای کسب نتایجی شبیه المپیک لندن بالا رفته است. چه پیش بینی از نتایج کشتی فرنگی ایران در المپیک ۲۰۱۶ داری؟

محمد بنا بدون شک یکی از بهترین مربیان جهان است که با آمدن دوباره او به تیم ملی، بچه ها جان تازه ای گرفتند و تمرینات با جدیت تمام پی گیری شد. او به لحاظ عاطفی ارتباط خوبی با همه شاگردانش دارد و در تمرینات نیز با هیچ کس شوخی ندارد؛ به نحوی که هیچ کس نمی تواند از زیر تمریناتش شانه خالی کند. مطمئنا هر ۶ نفر تیم ملی کشتی فرنگی قابلیت رسیدن به مدال را دارند. البته قرعه مناسب، شرایط روحی و روانی در روز مسابقه، نحوه داوری و بسیاری از مسایل دیگر در نتیجه گیری یک کشتی گیر اثرگذار است. امیدوارم همه شرایط خوب باشد تا بتوانیم توقعات مردم را برآورده کنیم.

** شما خانواده پرجمعیتی داری و دو برادر دیگرت نیز در اردوهای تیم ملی حضور دارند. وضعیت آنها چطور است؟

کرامت و سامان جزو کشتی گیران‌ خوب و آینده دار ایران هستند و خیلی با تعصب تمرین می کنند. معتقدم سامان یکی از بهترین سبک‌وزن های ایران در آینده می شود و حرف های زیادی برای گفتن‌خواهد داشت. به عنوان مثال او در جام جهانی که در شیراز برگزار شد، با وجود مسمومیت شدید، اما بهترین کشتی ها را گرفت و تا جایی که در توانش بود جنگید، به حدی که پس از مسابقه، بیرون از تشک غش کرد و کارش به آمپول و دارو کشیده شد!

** اندیمشک از مناطقی است که مهد کشتی فرنگی ایران به شمار می رود. جه صحبتی با جوانان خوزستانی علاقمند به کشتی، داری؟

خوزستان به واسطه جنگ تحمیلی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و مسئولان باید بیشتر از اینها به مشکلات و محرومیت این استان رسیدگی کنند چرا که خوزستان حق بزرگی به گردن این سرزمین دارد. همانطور که‌ گفتید کشتی گیران بسیار خوبی در این استان و مخصوصا شهر اندیمشک حضور دارند و با اندکی توجه بیشتر مسئولان استان، می توانند آینده کشتی ایران را به بهترین شکل تامین کنند. توصیه من به جوانان علاقمند کشتی در خوزستان این است که موفقیت ها راحت به دست نمی آیند و به ویژه در کشتی باید زحمات زیادی کشید تا نتیجه گرفت.

** چند وقت پیش از ناآمادگی بدنی و روحی و روانی خود می گفتی و در تمرینات خیلی با انگیزه نبودی، تا جایی که با تهدید بنا مواجه شدی. الان در چه شرایطی هستی؟

چند وقتی به دلیل مشکلات شخصی، حال و روز خوبی نداشتم اما خدا را شکر وضعیت بهتر شد و به مرور به شرایط ایده‌آل رسیدم. بنا هم قصد داشت من به بهترین شرایط برسم که خدا را شکر اوضاع خوب شد و الان در شرایط بسیار خوبی هستم و روی مسابقاتم در ریو متمرکز شدم.

** هنگام حضور روی تشک، چه چیزی از نظر روانی انگیزه ات را بیشتر می کند؟

فقط شاد کردن دل مردم و خانواده ام.

** در روزهای پایانی اردو و اعزام به المپیک، پسرت را هم کنارت در تمرینات حضور داشت. علتش چه بود؟

نزدیک به اعزام بود و به هر حال قرار بود مدتی از خانواده ام دور باشم. می خواستم روحیه و انگیزه بیشتری از او بگیریم. پسرم خیلی دوست دارد با بهترین مدال به ایران بازگردم و یکی از مهمترین انگیزه های من برای کسب نتیجه خوب، پسرم است.

** او هم مانند تو وارد دنیای کشتی می شود؟

خیلی به کشتی علاقمند است اما فعلا سن و سال کمی دارد و هر چه که خودش دوست داشته باشد من هم‌حمایت می کنم.

ارسال نظر


a b