header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

فرشته کریمی

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

بیوگرافی فرشته کریمی

فرشته کریمی یکی از ملّی‌پوشان تیم ملی فوتسال زنان ایران و از ۱۰ بازیکن برتر فوتسال زنان جهان (به انتخاب سایت فوتسال پلنت) در سال ۲۰۱۳ بود. این بازیکن به همراه تیم ملی فوتسال زنان ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ با شکست یک بر صفر ژاپن قهرمان آسیا شدند. او متولّد ۱۷ بهمن ماه ۱۳۶۷ خورشیدی در محلّهٔ نازی‌آباد تهران است و هم اکنون عضو تیم زنان پرسپولیس تهران و تیم ملی فوتسال زنان ایران می‌باشد. وی پانزده بازی ملّی و نُه گل زده در بازی‌های ملّی دارد. قد فرشته کریمی ۱۶۰ سانتی متر است.

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

اینستاگرام فرشته کریمی

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

فرشته کریمی و پدرش

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

2-f-k-14395-7 [1]

افتخارات
قهرمانی در جام ملت‌های فوتسال زنان آسیا به همراه تیم ملی فوتسال زنان ایران(۲۰۱۵)
بهترین بازیکن بازی‌های قهرمانی فوتسال بانوان آسیا (۲۰۱۵)
پنجم جهان در بازی‌های جام جهانی کوچک اسپانیا (۲۰۱۴
نامزد دریافت عنوان «بهترین بازیکن فوتسال جهان» (۲۰۱۳)
قهرمان مسابقات آسیایی فوتسال زنان (۲۰۱۳)
قهرمان دومین دورهٔ مسابقات قهرمانی فوتسال بانوان فدراسیون فوتبال غرب آسیا ۲nd West Asian Football Federation (WAFF) Futsal Championship for Women (سال ۲۰۱۲)
سوم لیگ برتر ایران (۱۳۹۳)
نایب قهرمان جام حذفی فوتسال زنان ایران (۱۳۹۳)

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

فرشته کریمی | عکس و بیوگرافی فرشته کریمی

اینستاگرام فرشته کریمی

اینستاگرام فرشته کریمی

عکس های فرشته کریمی در سال ۹۵

اینستاگرام فرشته کریمی

نامزدی عنوان «بهترین بازیکن فوتسال زنان جهان»
فوتسال پلنت، که هر سال بهترین‌های فوتسال دنیا را معرفی می‌کند، فرشته کریمی را یکی از ۱۰ بازیکن برترفوتسال زنان جهان در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد. در لیست معرفی شده از سوی این سایت، نام سه بازیکن از برزیل، سه بازیکن از اسپانیا، دو بازیکن پرتغالی و یک بازیکن از روسیه و یک بازیکن هم از ایران ثبت شده که کاندیدای عنوان بهترین بازیکن فوتسال زنان در سال گذشته میلادی بودند و در نهایت «مینوزو» برزیلی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد. بهترین‌های فوتسال جهان از سال ۲۰۰۷ از سوی این سایت معتبر معرفی می‌شود.

اینستاگرام فرشته کریمی

اینستاگرام فرشته کریمی

اینستاگرام فرشته کریمی

اینستاگرام فرشته کریمی

فرشته کریمی با لباس ورزشی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

حمله طرفداران فوتبال به او در فضای مجازی
پس از اینکه در برنامه۹۰ اعلام کرد پرسپولیسی است طرفداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به صفحه اینستاگرام او هجوم بردند و در موافقت و مخالفت با او با یکدیگر درگیر شدند و از کلمات رکیک استفاده کردند.

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

فرشته کریمی در خارج از کشور

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

جدیدترین عکس های فرشته کریمی

عکس های فرشته کریمی + بیوگرافی

———————————————————–

پرسپولیسی هستید؟
– بله، در تیم پرسپولیس هم هستم.
کجای جدولید؟
– ما صدر جدولیم با تفاضل گل.
بعد از کسب این همه مقام، اوضاع پاداش و اینها چطور بوده؟
– انفرادی که هیچ چیزی نبوده. پاداش تیمی مشکل بزرگ ماست. در تمام مدتی که عضو تیم ملی بودیم، پاداش چندانی دریافت نکردیم. حتی دوتا سکه ای که وزارت ورزش می خواست به ما بپردازد، متاسفانه با مشکل روبرو شد، چون می خواستیم تیمی سکه هایمان را بگیریم، دیرتر رفتیم و به ما که رسید، سکه ها تمام شد.
پس شما قرارداد مالی عجیب وغریبی ندارید؟
– نه، میانگین حقوق فوتسال زنان، آن هم در سطح ملی، حتی اگر بهترین باشند، ۱۵ میلیون است، حالا ممکن است یک میلیون کمتر یا بیشتر باشد.
پرداخت می شود یا فقط یک قرارداد کتبی است؟
– تا الان قراردادهایمان رسما قرارداده بوده. از پارسال تا حالا ۲۵ درصد حقوق مان را دریافت نکرده ایم. امسال هم با باشگاه پرسپولیس قرارداد بستیم و جا دارد از آقای رویانیان به خاطر حمایت هایی که داشتند تشکر کنم. امروز ۲۵ درصد سال گذشته را به حساب ما واریز کردند، حالا نمی دانم این برای پارسال است یا امسال!
هیچ وقت شده به خاطر اینجور اتفاقات از فوتسال پشیمان شوی؟
– نه، چون با عشق بازی می کنیم. تا الان هم که با وجود دست یافتن به این موفقیت ها هیچ پاداشی دریافت نکرده ایم و ادامه داده ایم به خاطر انگیزه درونی مان بوده است.
فرشته کریمی را پنج سال دیگر کجای فوتسال می بینید؟
– هیچ وقت دوست نداشتم به آینده فکر کنم؛ نه اینکه اصلا نخواهم فکر کنم. اگر آدم بخواهد به آینده فکر کند، استرس آینده را می گیرد و فکر کردن به گذشته هم که آدم را از حال عقب می اندازد. دوست دارم در حال زندگی کنم.

یک پیشنهاد خارجی داشتید.
– از یکی از باشگاه های روسیه پیشنهاد داشتم. قرار شد این پیشنهاد را به فدراسیون بدهندو از طریق فدراسیون کارهایش انجام شود که متاسفانه دو سه بار هم از فدراسیون پیگیری کردم و گفتند شرایطش خوب نبوده.
بعدش هیچ خبری نشد؟
– بعدش که نه، اما در این یک هفته، چند باشگاه از کشورهای خارجی بوده است که فقط سایت باشگاه را معرفی کردند.
خودت دوست داری در باشگاه های خارجی بازی کنی؟
– بله، دوست دارم، چون در اینجا هر چیزی که باید را یاد گرفته ام. طرز بازی کردن هر کشوری متفاوت است و دوست دارم با فوتسال کشورهای دیگر هم آشنا شوم.
دوست داری به باشگاه های برزیل، قطب اول فوتسال زنان، بروی؟
– خیلی. همه آرزویشان است، چون برزیل از لحاظ فنی و تیمی از سطح بالایی برخوردار است و تا الان چهار دوره که مسابقات جهانی برگزار شده، برزیل در هر دوره قهرمان شده و حداقل سه نماینده هم کاندیدای بهترین بازیکن جهان داشته است.
قراردادها در خارج از کشور چگونه است؟ آنجا هم سقف درآمد فوتسال زنان در قیاس با مردان کمتر است؟
– خیلی فرقی ندارد و از لحاظ مالی بین زنان و مردان فرق زیادی نیست اما در ایران مثلا این قرارداد باشگاهی که در ایران ۱۵ میلیون تومان است، حتی یک درصد مردان نمی شود. یک میلیارد و نیم با ۱۵ میلیون تومان زمین تا آسمان متفاوت است. این تفاوت ها باید کمتر شود.
اولین باری که احساس کردی دوست داری فوتبال بازی کنی، کی بوده؟
– من از بچگی علاقه زیادی داشتم. آنطور که پدر و مادرم می گویند در کنار عروسک دوتا توپ فوتبال هم داشتم. به خاطر داشتن این ذات فوتبالی خوشحالم.
آن اوایل از طرف خانواده ات هیچ مخالفتی نشد که «بچه فوتبال چیه، به عروسک بازیت برس»؟
– اولینبار که برای تیم کشورم فوتبال بازی کردم، ۱۶ سالم بود و قرار بود برویم مسابقات خارج از کشور. به خاطر سن و درسم نگران بودند و یکی از عموهایم خیلی با پدرم صحبت کرد و راضی اش کرد اجازه دهد این راه را ادامه بدهم.
از آن روزهای کودکی که توپ می خریدی، چه شد که فوتبال زنان را جدی گرفتی؟
– اصلا نمی دانستم که فوتسال زنان در کشور ما وجود دارد. در مدرسه با هر توپی فوتبال بازی می کردم. این برای همه دانش آموزان عجیب بود و معلم ورزشم همیشه دعوایم می کرد که «توپ والیبال خراب می شه!» یکی از دوستانم باشگاه شریعتی در منطقه نازی آباد را به من معرفی کرد. دوتایی رفتیم در باشگاه فوتسال ثبت نام کردیم. سال بعدش راهنمایی بودم که مسابقات دانش آموزی در مدارس شروع شد. جزو بهترین بازیکنان فوتبال شدم. ناظران بازی و داورانی که از طرف فدراسیون آمده بودند، برای تیم ملی انتخابم کردند. اولین دوره مسابقات تیم ملی سال ۸۴ بود و از آن زمان عضو تیم ملی هستم.
عکس العمل دیگران وقتی از شما می شنیدند «من یک فوتبالیستم» چگونه است؟
– آنها که آشنا نیستند، حتی نمی دانند فوتسال بانوان وجوددارد. من بیشتر متاسف می شوم که مردم نمی دانند این همه زحمت می کشیم. رفته رفته بهتر شده و الان تقریبا همه می دانند اتفاق خوبی در فوتسال بانوان افتاده. همیشه تا می شنیدند کارم این است، حقوقم را می پرسیدند. سال ۸۴ اولین سالی بود که قرارداد بسته بودم و ماهی ۲۰ هزار تومان حقوق می گرفتم. آن زمان هم این رقم کمی بود!
هیچ وقت فوتبال خیابانی بازی کرده اید؟
– راستش خیلی کم. آن هم فقط با دخترها. پدرم و برادرم یک باشگاه اختصاصی با دوستانشان می گرفتند تا شب ها تمرین کنند. من هنوز به سن تکلیف نرسیده بودم و هفته ای سه باری که آنها می رفتند، همراهشان بودم.
اولین بار که به اردوی تیم ملی دعوت شدی، وارد محلتان که شدی، برای همه قیافه گرفتی؟
– اصلا. دلیلی نمی بینم که بخواهم خودم را بگیرم، چون هر چه هستم، همینم.
جایی خواندم مردان از لحاظ قدرت بدنی در فوتبال قوی ترند، نتایج آن تحقیق نشان داده بود زنان و مردان از لحاظ تکنیکی برابرند. قبول دارید؟
– طبیعت مردان است که از لحاظ بدنی قدرت بدنی بیشتری دارند اما از لحاظ تکنیکی هم باز طبیعی است. زنان زودتر به سن بلوغ می رسند و دقت و تفکر زنان در کاری که انجام می دهند، بهتر است. الان مردان فوتبالی بیشتر به خاطر پول بازی می کنندو کمتر تعصب و انگیزه در کارشان دارند. پرسپولیسی ها قبل از دربی اعتصاب می کنند که «اگر پول ندهید، بازی نمی کنیم»، این یک بی احترامی به همه هواداران و هویت باشگاه است. برای بانوان این اتفاق نمی افتد، اعتصاب ما دیده نمی شود.
خب به خاطر همین به شما پول نمی دهند! به خاطر باخت گریه کرده اید؟
– بله، من کاملا آدم احساساتی هستم. گاهی آدم حسرت موقعیت از دست رفته را می خورد، اما در بازی با برزیل گریه که سهل است، واقعا خوشحال بودم. با تفاضل شش گل باختیم و فقط خوشحال بودم با این تیم بازی کرده ام. لحظه لحظه اش لذت بود.
بازی شهرآورد را که دیدی، چه احساسی داشتی؟
– به عنوان یک بازیکن فکر کردم این همه هوادار بازیکنان را نگاه می کنند و از آنهاانتظار دارند هیچ اتفاقی نیفتد و آنها که از شهرستان با این امکانات کم آمده بودند، سرما و گرما را تحمل کردند و آن بازی سرد و بی روح را دیدند! بعضی از بازیکنان حتی به توپ کار نداشتند. دوست نداشتم بازی را ببینم. می گفتم «حیف پولی که اینها می گیرند.»
مثل کاری که آندو می کند، شما هم در فوتسال گیس و گیس کشی دارید؟
– خوشبختانه چنین چیزی نداریم. درگیری هایی که سر توپ در بازی مردان به وجود می آید، برای ما هم اتفاق می افتد اما در فوتسال بانوان احترام به تیم مقابل مهم است و درگیری غیرارادی سر توپ به حاشیه نمی کشد.
نمی ترسیدکه پول وارد فوتسال بانوان شودو فضایش را خراب کند؟
– فکر می کنم این بستگی به ظرفیت افراد دارد. هدف ما فرق می کند. با این امکانات، پنجم جهان شدیم.
کی بود که خبر داد جزو ۱۰ نفر برتر شده اید؟
– دوستم بود؛ مهناز محمدی. داشتم رانندگی می کردم که این خبر را به من گفت. فکر می کردم جزو ۱۰ نفر برتر ایران شده ام اما بعد که بیشتر توضیح داد، شوکه شدم. ماشین را زدم کنار و حتی نمی دانستم کجا هستم!
به کی خبر دادید؟
– پدر و مادرم. آنها هم به فامیل ها گفتند. فک و فامیلمان هم گفتند: «پس شب می آییم خانه شما.»
در این سال ها فکر کردید که عمویتان چقدر از شما حمایت کرده و اگر نبود، اینجا نبودید؟
– اگر نبود، حتما یک خانم خانه دار بودم!
اهل قلیان که نیستید؟
– نه، اصلا. بین خانم ها همچین چیزی نیست. از قلیان متنفرم!
قلیان کشیدن روی بازی تاثیری دارد؟
– بله، جایی خواندم، یک پک قلیان برابر با کشیدن ۱۰ نخ سیگار است.
تا به حال امضا هم داده ای؟
– در خارج از کشور بیشتر امضا دادته ام تا در ایران! وقتی به مسابقات جهانی رفتیم، تماشاچیان از همه ما امضا گرفتند. دلیلش شاید این بود که با وجود حجاب توانستیم با برزیل بازی خوبی داشته باشیم.
از بازیکنان خارجی کدامشان را دوست داری؟
– در فوتبال برزیل بازی مارتا را دنبال می کنم. الان هم در تیم های برزیل سه بازیکن هست که از همه لحاظ نابغه اند. در مردان هم طرفدار بارسلونا هستم، آن هم به خاطر اینکه بازیکنان را از پایه می سازند.
در جام جهانی آینده جز ایران طرفدار کدام تیم هستی؟
– طرفدار آلمانم؛ همه از شنیدن این تعجب می کنند!
بهترین بازیکن مرد جهان از نظر شما کیست؟
– با اینکه طرفدار بارسلونا هستم، اما کریستین رونالدو را بیشتر دوست دارم.

ارسال نظر


a b