header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

در میان تصاویری که از نشست خبری عوامل فیلم فروشنده با حضور اصغر فرهادی، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی منتشر شد عکسی وجود دارد که در آن آستین پیراهن ترانه علیدوستی بازیگر این فیلم قدر بالاتر از معمول رفته و نقش یک تتو بر ساعد وی مشخص شده است. همین کافی بود تا این تصویر در شبکه های اجتماعی دست به دست شود اما این نشانه نا آشنا مربوط به چه چیزی است و چه معنی دارد؟

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

هرچند استفاده از این نشانه در میان گروه های فمنیستی و طرفداران فمینیسم رواج دارد اما منحصر به تمام آنها نیست و جمعیت های خاص و کوچکتری از آنها نیز از همین نشانه استفاده می کنند. یکی از مشهور ترین آنها جنبشی به نام «جنبش پرو چویس pro choice» است که برای آزادی سقط جنین در سراسر دنیا فعالیت می کند. کافی است عبارت feminist symbol را در جسجتوی تصاویر گوگل وارد کنید.

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

عکس خالکوبی ترانه علیدوستی

این گروه بر خلاف گروه های دیگر مثل پرو لایف (pro life)، پرو فامیلی(pro family) و پرو چایلد(pro child) با گرایش های متفاوت که نشانه های مربوط به خود را دارند، از همین علامت معروف استفاده می کند که بر دستان علیدوستی دیده می شود.
جنبش پروچویس حرکتی سیاسی-اجتماعی است که از حق انتخاب زنان برای سقط جنین زنان حمایت می کند.  این جنبش معتقد است که سقط جنین باید برای زنان آزاد و در دسترس همه آن ها باشد. جرقه این جنبش در سال ۱۹۷۳ و پس از آن زده شد که دادگاه عالی آمریکا در حکمی اعلام نمود که قانون اساسی آمریکا حق سقط جنین را محترم می شمارد.
پس از انتشار عکس تتوی ترانه علیدوستی عده معتقد بودند این تصویر ساختگی است و آن را محصول بکارگیری نرم افزار فتوشاپ دانستند اما مرور عکسهای خبرگزاری ها صحت عکس را تایید کرد.

آنها از منظری کاملاً لیبرال به حق سقط جنین می نگرند و هیچ دلیلی برای غیراخلاقی بودن این عمل نمی بینند؛ برای مثال اگر زنی در سفری طولانی باشد و متوجه شود که باردار است و با این وضع ناگزیر باشد سفر خود را به تعویق افکند، می تواند دست به سقط جنین بزند، حتی اگر جنین او هشت ماهه باشد. لازم نیست پای جان مادر در میان باشد، تا سقط را مجاز بشماریم . بلکه کافی است که زن باردار تصمیم به این کار بگیرد. در دوران مدرن اولین کشوری که سقط جنین را قانونی کرد شوروی در سال ۱۹۲۰ بود. پس از این که سقط جنین در دهه ۵۰ در بسیاری از کشورهای غربی قانونی شد. این جنبش برخلاف بسیاری از گروه های دیگر مرکزیتی ندارد. در کشور ایران هم طبق قوانین تطبیق شده با فقه و شرع سقط جنین محدودیت های قانونی دارد و تنها پس از طی روند تعریف شده با اجازه نهاد های صاحب صلاحیت امکان پذیر است.

علیدوستی مادر یک فرزند خردسال به نام حنا است. درج چنین نشانه ای بر روی بدن یک بازیگر زن ایرانی که جایگاه مادری دارد سوالات و نقاط ابهام بسیاری را به وجود آورده است. سوالاتی که همه امیدوارند برای آن توضیح مناسبی وجود داشته باشد.

————————————————————————————-

ولی این کله ماجرا نیست و به احتمال زیاد شایعه است . عکس هایی که عکاس باشگاه خبرنگاران جوان گرفته شده است خبری از تتو نیست
خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی
خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی 
خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی
ماجرای تتو ترانه علیدوستی + عکس
خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی
خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی 
و حالا چه کسی شیطنت کرده است و این تتو رو با فتوشاپ درست کرده است معلوم نیست .

خالکوبی روی دست ترانه علیدوستی سوژه شد + عکس و معنی

————————————————————————————-

نظرات کاربران راجب این موضوع :

asal6656 : بابا حالا اصن خالكوبى هم كرده باشه. مگه چه اشكالى داره؟؟ معنى خالكوبيش مربوط به فمنيست هست . اشكالى نداره. چرا بعضيا اينقدر جوگيرن؟

nazanin___mr752 : یعنی سرعت العمل ایرانی در خبر سازی. شایعه. پیگیری کردن وقضاوت کردن تو کل جهان یکه یکه.بزارید بالاخره خودشون مثله توضیحات قبلیشون تو ضیح میدن.ندادن هم تحملش سخت نیس که به ما مربوط نیس

jafarsefid : گیریم که تتو زده حالا آسمون که به زمین نیومده

alihosseini6342 : دوستان گفتم من آدم فضولی نیستم میخواستم ببینم واقعیت داره یا نه اگه باعث ناراحتی میشه من شرمنده من قصد جسارت نداشتم

goli_pc : مردم چقد بيكارن… هركي مسول خودشه شماهم ميتونيد بريد تتو بزنيد

saeed.bahmanpoor : چرا ابروی یک انسانو میبرید این شایعس تو سایتام نوشته

golnesa96 : خالکوبی ایشون صحت داره؟اگه هم داشته باشه علامت بدی نیست که اینهههههمه جو سازی میکنن بعضیییا

maalihee : خالکوبیش فتوشاپه.یه سرچ تو سایت های خبری بزنید عکس هاش هست.چقدر ملت ما بیکارن فقط بلدن حاشیه درست کنن

۷۶tahabvb : باو چی چرتوپرت میگید؟؟؟خالکوبیش اصلا معنی بدی نمیده برید یکم تحقیق کنید

mehravehrahmati : نوعی حسادت وفرافکنی درکامنتهادیده میشه که همه ازاختلال شخصیت ناشی میشه

mehravehrahmati: آدمهایی که میان به هنرمندانی چون ترانه فحش میدن یابه مسائل شخصی وخصوصیش گیرمیدن،درواقع ازحقارت درونی رنج میبرن و ویژگی های منفی خودشونوبه بزرگان هنرنسبت میدن

zhsrb : جالبیش اینه وقتی ترانه یه عکس بذاره که این فتوشاپ بوده همونااایی که ناسزا میگفتن میان درود و تهنیت میفرستن به ذات پاک آریاییش و بااااز ناسزا نثار اون عکاس و فتوشاپیست میشه …. این مریضی نیست پس چیه …..

green_border2015 : فضولی تو حریم شخصی افراد کار کسانیه که وقتی میمیرن چهلمشون آخرین روزیه که ازشون یاد میشه. تو عمرشون کار مثبتی نکردن که ردپای خوبی ازشون تو اذهان بمونه…

ارسال نظر


a b