header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان ۹۵ + دانلود ربنای شجریان

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان ۹۵ + دانلود ربنای شجریان

ربنای شجریان

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان 95 + دانلود ربنای شجریان

در حالی که به تازگی مرتضی میرباقری به جای علی‌اصغر پورمحمدی به معاونت سیما منصوب شده است مدیر شبکه یک از این گفته که پخش مناجات “ربنا”ی محمدرضا شجریان در گرو تصمیم معاون تازه است.

فضل‌الله شریعت پناهی مدیر شبکه اول در این باره به “ایلنا” گفت: هفته گذشته، در جلسه مدیران سیما با ریاست آقای علی اصغر پورمحمدی صحبت‌هایی انجام گرفت مبنی بر اینکه که ماه رمضان امسال ربنای  شجریان از تلویزیون پخش شود. در آن جلسه؛ تصمیمی مبنی بر اینکه همه شبکه‌ها ربنا را پخش کنند یا یک یا چند شبکه خاص، گرفته نشده بود.

او همچنین با اشاره به تغییر معاون سیما و جایگزینی مرتضی میرباقری به جای علی اصغر پورمحمدی، گفت: باید منتظر ماند و دید که نظر معاون جدید سیما چیست؛ اما باتوجه به رابطه نزدیک آقای پورمحمدی و میرباقری؛ به نظر می‌رسد تصمیم آقای میرباقری نیز بر پخش ربنای استاد شجریان از تلویزیون باشد. من فکر می‌کنم امسال صدای استاد شجریان پخش می‌شود. ساعاتی بعد از گفتگوی شریعت پناهی با “ایلنا” که هیچ خبر دقیقی در آن ارائه نشده بود و از احتمالات سخن می گفت شبکه های اجتماعی پر شد از اخباری با مضمون رفع توقیف ربنای شجریان . این خبرپراکنی نادرست باعث شد شریعت پناهی در گفتگو با خبرگزای “صداوسیما” مجبور به توضیح دوباره در این باره شود. وی گفت: در خصوص پخش ربنای شجریان اعلام کرده ام که تصمیم گیری نشده است اما این خبرگزاری طور دیگری نقل کرد. این خبرگزاری بار اول نیست که علیه سازمان صدا و سیما مطالب کذب منتشر می‌کند.

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان 95 + دانلود ربنای شجریان

معاون فعلی سیما پیشتر به گلایه از شجریان پرداخته بود

اظهارنظر مدیر شبکه یک درباره ربنای شجریان و منوط بودن پخش آن به موافقت معاون تازه رسانه ملی در شرایطی صورت می گیرد که مرتضی میرباقری که در زمان عزت ا.. ضرغامی هم معاون سیما بود، در شهریور ۸۹ و اندکی بعد از حذف مناجات ربنای شجریان از کنداکتور پخش ادعیه صداوسیما از معاونت سیما برکنار شد و جای خود را به علی دارابی داد.

او یک روز قبل از برکناری در بازدید از پشت صحنه سریال «نون و ریحون» فرزاد موتمن در گفتگویی با “ایلنا” بیان داشته بود: شجریان به دلیل مواضع ضدانقلابی که گرفته است و مواضع بدی که در رابطه با مردم خودش گرفته است؛ دیگر صلاحیت کافی برای حضور در قلب مردم را ندارد. او؛ خودش چهره خود را مخدوش کرده است.

حالا باید منتظر ماند و دید با گذشت هفت سال از آن ماجرا، میرباقری همچنان بر نظرات قبلی اش اصرار می ورزد یا آن که گذشت زمان و بخصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ دیدگاههای او را دستخوش تعدیل کرده است.
چندی قبل و بعد از انتشار خبر ابتلای چند ساله شجریان به سرطان یکی از بخشهای خبری رسانه ملی گزارشی از حال و احوال این خواننده قدیمی منتشر کرده بود؛ گزارشی که به اعتقاد بسیاری نخستین قدم در راه بازگشت ربنای شجریان به دایره ادعیه رمضانی رسانه ملی بود. با این حال تغییر و تحول در رسانه ملی پخش این مناجات را در گرو تصمیم مدیران تازه این نهاد کرده است.

————————————————————————–

دانـــلود ربــنای شجریـــان

————————————————————————–

متن و ترجمه دعای ربناپ

** ربنای اول
** سوره آل عمران از سوره های مدنی – آیه شماره ۸
متن عربی :
ربنا لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا و هب لنا من لدنک رحمه انک انت الوهاب .
ترجه فارسی :
بارالها ، دل های ما را به باطل میل مده پس از آنکه به حق هدایت فرمودی ، و به ما از لطف خویش اجر کامل عطا فرما که همانا تویی بخشنده بی عوض و منت .
** ربنای دوم
** سوره مومنون از سوره های مکی – آیه شماره ۱۰۹
متن عربی :
انه کان فریق من عبادی یقولون ربنا ءامنا فاغفرلنا وارحمنا و انت خیر الرحمین .
ترجمه فارسی :
زیرا شمایید که چون طایفه ای از بندگان صالح من روی به من آورده و عرض می کردند بارالها ما به تو ایمان آوردیم ، تو از گناهان ما درگذر و در حق ما لطف و مهربانی فرما که تو بهترین مهربانان هستی .
** ربنای سوم
** سوره کهف از سوره های مکی – آیه شماره ۱۰
متن عربی :
اذ اول الفتیه ال الکهف فقالوا ربنا ءاتنا من لدنک رحمه و هیی لنا من امرنا رشدا.
ترجمه فارسی :
آنگاه‌ که آن جوانان کهف ( از بیم دشمن ) در غار کوه پنهان شدند از درگاه خدا مسئلت کردند بارالها تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی عطا فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .
** ربنای چهارم
** سوره بقره از سوره های مدنی – آیه ۲۵۰
متن عربی :
و لما برزوا لجالوت و جنوده قالو ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و انصرنا علی القوم الکفرین .
ترجمه فارسی :
چون آنها در میدان مبارزه جالوت و لشکریان او آمدند از خدا خواستند که بار پروردگارا به ما صبر و استواری بخش و ما را ثابت قدم دار و ما را بر شکست کافران یاری فرما .

پخش ربنای شجریان در ماه رمضان ۹۵ + دانلود ربنای شجریان

یک نظر

  1. برنامه نویسی اندروید گفته است :
    خرداد ۶ام, ۱۳۹۶

    باسلام
    ممنون از سایت خوبتون.

ارسال نظر


a b