header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به …

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

متاسفانه باز هم شاهد یک بی احترامی بی وصف به مردم ایران بودیم و این بار چنگیز جلیلوند دوبلور معروف ایران در برنامه خوشا شیراز فارس به قوم لر و مردم شهرستان نورآباد ممسنی و استان کهگیلویه و بویراحمد و مردم بختیاری عزیز ایران توهین بسیار بدی را وارد کرده که صدای لرهای عزیز ایران را درآورده است .

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند – ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به قوم بختیاری

چنگیز جلیلوند در برنامه خوشا شیراز شبکه استان فارس در حرکتی عجیب در بیان خاطرات سال های گذشته خود برار سفر به شیراز به صورت کاملا واضح به مردم شهر ممسنی فارس و همچنین بختیاری ها توهین کرده و این ملت را غارتگر معرفی میکند که زمانی که مجری برنامه خوشا شیراز برای جمع کردن موضوع با گفتن اینکه امکان ناراحتی مردم بختیاری وجود دارد چنگیز جلیلوند را به عذر بدتر از گناه مجبور میکند و وی با بیان اینکه منظورش مردم بویراحمدی ( کهگیلویه و بویراحمد )که قوم دیگری از لر هاست بوده و بختیاری را به اشتباه بیان کرده توهین خود را بدتر میکند .
از نکات جالب توجه این اتفاق میتوان به پاسخ عجیب مجری برنامه خوشا شیراز به توهین چنگیز جلیلوند اشاره کرد که با تبعیض میان لرهایی که اسم آنها توسط چنگیز جلیلوند آورده شده یعنی نورآباد ممسنی و بختیاری ، فقط به بختیاری اشاره نموده و نامی از مردم لر ممسنی نمی آورد .
لازم به ذکر است که چنگیز جلیلوند در کلیپی عذرخواهی خود را خدمت مردم لر اعلام کرد.

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند – ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به قوم لر

قوم لر به علت پایبندی به عقاید انسانی و داشتن زندگی عزتمندانه و دفاع از عزت و شرف و انقلاب از قدیم زبانزد عام و خاص بوده اند و حضور انها در جبهه های جنگ و دفاع از حرم اهل بیت(ع) موید این موضوع میباشد. اصالت و تاثیر گذاری قوم لر در گذشته تاجایی بود که غرب تنها راه نفوذ و استارت جنگ نرم را با هدف قرار دادن این قوم اصیل با ساخت فیلم دختر لر اغاز کرد.
گذشت و گذشت با جک ها و داستان های خنده دار و پوشاننده نقاط قوت این قوم را تحمل کردیم تا جایی که افرادی حرمت شمن در فیلم ها و سریالها و جشنواره های مختلف مانند کار کاذب و … را به عقاید مردم تحمیل کردند.
قبلا نیز در فیلم کاذب “کار کاذب” با تمسخر نام شهرستان ممسنی به ممشنی نه تنها کار کاذبی را کردند بلکه در نوع خود فیلمشان نیز کاذب بود.اما امروز شاهد فرافکنی و کنار گذاشتم حرمت ها در صدا و سیمای استان فارس بودیم.
خبر های سریال سرزمین کهن و شکسته شدن مجسمه سردار اسعد بختیاری نیز بر هیچکسی پوشیده نیست.
گزارش های مردمی به “خبر نوراباد” حکایت از تمسخر قوم لر در برنامه خوشا شیراز دارد. بر اساس این گزارش ها و تماس هایی که با خبر نوراباد گرفته شده است متاسفانه در برنامه خوشا شیراز به مردم لر توهین شده است.
تماس گیرندگان از شهرستان ممسنی و رستم خواهان پیگیری این موضوع از مسئولان ممسنی و رستم شده اند.
بر اساس اخرین تماس خبر نوراباد جهت پیگیری موضوع ؛ مسئولان ممسنی در حال پیگیری موضوع هستند.
انتظار میرود فیلم مذکور مورد بازدید کارشناسان و مردم قرار گیرد تا در صورت رخدادن چنین بی احترامی در این برنامه برخورد جدی صورت گیرد. ” در یکی از پیامهای مردمی به خبر نوراباد امده است؛ توهین بی شرمانه ی چنگیز جلیلوند دوبلور تلویزیون در برنامه ی زنده ی خوشاشیراز روز جمعه هفتم خرداد ماه به بویراحمدی ها و ممسنی ها …
چنگیز جلیلوند که به عنوان مهمان از خاطرات سفرش در کودکی به شیراز صحبت میکرد ابتدا بختیاری ها رو به راه بندی و غارت متهم کرد با واکنش مجری برنامه مواجه شد اما جلیلوند برای تصحیح حرف گفت که من منظورم بویراحمدی ها و ممسنی ها هست نه بختیاری ها … توهین بی ادبانه ی این شخص باعث دست پاچگی مجری شد که در انتهای این گفت و گو برای اینکه کمی از بار این حرفهای ناشایست کاسته شود این مجری شروع به ماست مالی کرد …. اما حیف و صد حیف که حرفی که زده شد مثل آب رفته از جوی می باشد …

تأسفم برای کسانی که خود را فرهیخته و فرهنگی می دانند اما با بی شرمی دیگران را غارت گر و چپاول گر می دانند …”
برنامه ای که از شیراز میگوید اما در ادامه این برنامه رعایت حدود کنار گذاشته شده است و با تمسخر و زیر پا گذاشتن عزت مردم در راستای تهاجم فرهنگی غرب انچه کردند که غرب سالها برایش زحمت کشید.
یکی از همشهریان نیز خطاب به مسئولان استانی بیان داشت: خوب است مسئولان استان فارس و در راس ان مسئولان صدا و سیمای استان در انتخاب مجریان، دستندرکاران و میهمانان دعوت شده به هر برنامه ای دقت کنند تا دیگر شاهد تکرار مکرر توهین به قوم لر نباشیم.
یکی دیگر از همشهریان بیان داشت: مسئولان صدا و سیمای فارس بدانند که شهرستان ممسنی و رستم سرزمینی نخبه پرور بوده و در گذشته ای نه چندان دور پدیده کنکور معرفی شد و اکنون سه تن از نخبگان این شهرستان به عنوان نماینده مردم ممسنی و رستم و شیراز در مجلس دهم حضور دارند که این خود نشان از بزرگ منشی این مردم دارد.
امید است مسئولان استانی در این خصوص از قوم لر در ایران عذرخواهی کرده و با افراد خاطی برخورد جدی داشته باشند.
شایان ذکر است:مدیر کل صدا و سیمای فارس در تماسی تلفنی با حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه شهرستان ممسنی از قوم لر و بخصوص مردم دو شهرستان ممسنی و رستم بابت رخ دادن موضوع “تمسخر قوم لر” در برنامه خوشا شیرازعذرخواهی کرد.

ماجرای توهین چنگیز جلیلوند به به قوم لر ممسنی و بویراحمدی

———————————————————————————————-

بیوگرافی چنگیز جلیلوند 

چنگیز جلیلوند (زادهٔ ۱۳۱۵) دوبلر، مدیر دوبلاژ و هنرپیشهٔ ایرانی است.
جلیلوند فعالیت هنری‌اش را در سال ۱۳۳۶ و با تئاتر آغاز کرد. وی پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران مدت بیست سال را در امریکا به سر برد. اما سرانجام به کشور بازگشت و کار دوبله را از سال ۱۳۷۷ سر گرفت. وی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی نیز بازی کرده است. صدای بسیار زیبای او قابلیت گویندگی به جای شخصیت‌های خشن سینمایی را فراهم کرده است. جلیلوند در گویندگی‌هایش قابلیت تیپ سازی را دارد و می‌تواند صداهای مختلفی به وجود آورد. او به جای بازیگران مشهور خارجی و داخلی بسیاری گویندگی کرده است.

ارسال نظر


a b