header
@Modv_ir : برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید
مد وی

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که دختر نوجوان ایرانی با لباس کاراته در مسابقات MMA ارمنستان حضور دارد و به شدت کتک می خورد اما ماجرا گسترده‌تر از اینهاست و تیمی ۱۰ نفره با پرچم ایران در این مسابقات حضور دارد که دو دختر نوجوان هم در قفس به روی رینگ می‌روند و البته به شدت کتک می‌خورند.

به گزارش ایسنا، فیلم منتشر شده مربوط به دو ماه گذشته است که در آن دختر نوجوانی به نام آرینا مافی در این مبارزه به شدت کتک می خورد و مبارزه را واگذار می‌کند. وضعیت تینا مافی هم بهتر از خواهرش نیست و او هم به شدت کتک خورده و مبارزه را واگذار می‌کند. البته این دو خواهر با حجاب به روی رینگ می روند اما بر اثر کتک خوردن‌های زیاد در آخر مسابقه دیگر حجابی نیز بر سر ندارند.

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

به جز این دو خواهر، ۸ پسر دیگر به نام سید محمد حسینی، حسین جعفر مافی، میلاد خسروی، مصطفی علیپور، مجید حجیوان رشیدی، علی مهرو بختیاری، سامان بهزادی و سعید جهانبخت در این مبارزات به روی رینگ رفتند که فیلم مبارزات آنها در سایت globalcombatnetwork منتشر شده است.

اما سوال اینجاست که چرا و چگونه تیمی از داخل ایران و با پرچم ایران بدون اینکه مجوزی از ورزش کشور داشته باشد، به مسابقاتی (که در داخل ایران غیرقانونی است) اعزام می شود؟

اما سوابق این دو خواهر نشان می دهد که آنها در گذشته در رشته های رزمی صاحب عنوان نیز شده‌اند. نام آرینا مافی در بین مدال آوران رشته سوپر کیک بوکسینگ بانوان که در سال ۱۳۹۳ در استان تهران برگزار شده بود دیده می شود و او به همراه تینا مافی موفق به کسب مدال طلا و برنز این رقابت ها شده بودند و این مسابقات تحت نظر هیئت ورزش هیات های رزمی صورت گرفته است.

کتک خوردن دختر ایرانی در قفس ارمنستان

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی

البته هر سبک در کاراته دارای آرم مخصوص بر روی لباس است و آرمی که روی لباس این دختران نوجوان دیده می شود مربوط به سبک کیوکوشین کاراته است.

این اتفاقات در حالی رخ داده که فدراسیون ورزش های رزمی و فدراسیون کاراته اعلام کرده‌اند هیچ اعزام برون مرزی در این رابطه نداشته اند و مسئولیت این اعزام را بر عهده نگرفته اند.

کتک خوردن دختر ایرانی در قفس ارمنستان

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در ارمنستان

سرپرست نایب رئیس کاراته بانوان در گفت و گو با ایسنا، اعزام دختری با لباس کاراته در رقابت های MMA ارمنستان را بی ارتباط با فدراسیون کاراته دانست و گفت: الزاما هر کسی که لباس کاراته به تن داشته باشد و در رقابتی حضور داشته باشد دلیل بر این نیست که کاراته کا باشد. این دختر کاراته کا نیست و من او را نمی شناسم.

همچنین محمود رشیدی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی در این باره گفت: آرینا مافی دختر نوجوانی که در این فیلم مشاهده می‌شود به هیچ عنوان زیر نظر فدراسیون ورزش‌های رزمی نبوده و این که می‌گویند وی تحت حمایت ما به مسابقات اعزام شده است را کاملا تکذیب می‌کنم.

کتک خوردن دختر ایرانی در قفس ارمنستان

مسابقات MMA و ر‌قا‌بت‌هایی که در رینگ و قفس انجام می‌شود هیچ کدام زیر نظر فدراسیون ما قرار ندارند و هر کس که با پرچم فدراسیون ورزش‌های رزمی و ایران بخواهد در مسابقه‌ای بر خلاف ما شرکت کند با وی برخورد می‌کنیم.

رشیدی همچنین ا‌ضافه‌ کرد‌: این دختر نوجوان با لباس کاراته که فکر می‌کنم سبک بای دو شرکت کرده است و فدراسیون کاراته نیز قطعا پیگیر این مساله خواهد بود. باید کسی که این دختر نوجوان را به مسابقات برده و این بلا به سرش آمده است تحت پیگرد قانونی قرار گیرد و با بدترین نوع با او برخورد شود، چرا که آسیب‌های شدید فیزیکی و روحی به این دختر نوجوان وارد شده است.

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در رینگ بوکس ارمنستان

از مسئولان ورزش انتظار می رود تا با پی‌گیری این موضوع، با مسببان این اعزام غیرقانونی به شدت برخورد کرده و مجوز فعالیت به باشگاه‌های احتمالی که دست به چنین اعزام‌های غیرقانونی می‌زنند باطل شود.

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

—————————————————————————————————

لو رفتن فيلم اين بازي وحشيانه که دو ماه از آن مي‌گذرد سبب شد تا رسانه‌ها به جاي مسئولان نسبت به آن واکنش نشان دهند و حالا هم که هيچ کس مسئوليت کتک خوردن دختران مان را برعهده نمي‌گيرد!

رشته MMA چيست؟

فيلم منتشر شده مربوط به مسابقات MMA است، مسابقاتي که به دليل خشونت وحشتناک آن اصلا مجوزي براي فعاليت در کشورمان ندارد. MMA كه مخفف «Mixed Martial Arts» است و در فارسي به آن هنرهاي رزمي ترکيبي مي‌گويند، مجموعه‌اي از رشته‌هاي رزمي است که علاوه بر استفاده از فنون اين رشته‌ها، مشت زدن، لگد زدن و بسياري از فنون خشن و غيرورزشي در آن کاملاً آزاد است. تا جايي که در مبارزه اخير ورزشکار کشورمان تا سرحد مرگ پيش مي‌رود ولي داور مسابقه کماکان سرپا نمي‌دهد.

استفاده از فنون بوکس، کيگ‌بوکسينگ، موي‌تاي، فول کنتاکت کاراته، کشتي آزاد، کشتي يوناني، سامبو، سومو، جودو، جوجيتسو برزيلي و پانکريشن سبب شده تا MMA در زمره رشته‌هاي رزمي قرار بگيرد. ورزشکاران اين رشته براي زنده ماندن و پيروز شدن بايد به تمامي رشته‌هاي رزمي آشنايي داشته باشند نه کاراته‌کار محسوب مي‌شوند نه تکواندوکار، نه جودوکار و نه بوکسور.

ضربات وحشتناک و بي‌ملاحظه MMA را به يکي از خطرناک‌ترين رشته‌ها تبديل کرده است. حتي نتايج پژوهش‌هاي صورت گرفته در دانشگاه تورنتو که در ژورنال پزشکي ورزشي امريکا منتشر شده هم نشان داده که احتمال آسيب‌هاي مغزي در اين رشته بيش از ساير ورزش‌هاست.

داستان پيچيده

اوضاع پيچيده‌تر از قبل شده چراکه به غير از آرينا مافي و خواهرش تينا مافي، هشت نفر از رزمي‌کاران کشورمان نيز در قفس ارمنستان مبارزه کرده‌اند. ديروز خبرگزاري ايسنا مدعي شد که هشت پسر از کشورمان به نام‌هاي سيدمحمد حسيني، حسين جعفرمافي، ميلاد خسروي، مصطفي عليپور، مجيد حجيوان‌رشيدي، علي مهروبختياري، سامان بهزادي و سعيد جهانبخت هم در مسابقات MMA حضور داشته‌اند.

نکته جالب اين است که همه اين افراد با پرچم جمهوري اسلامي پا به مسابقات گذاشته‌اند و در فيلم منتشر شده دختر رزمي‌کار و مربي‌اش نيز حجاب اسلامي دارند؛ هرچند که پس از مبارزه وحشيانه حجاب دختر ايراني از سرش برداشته مي‌شود. نام آرينا و تينا مافي در بين مدال‌آوران سوپرکيک‌بوکسينگ بانوان که در سال ۹۳ در استان تهران برگزار شده بود، ديده مي‌شود و يک مدال طلا و برنز به اين دو خواهر رسيده است. مسابقه زير نظر هيئت ورزش هيئت‌هاي رزمي برگزار شده است.

مسئول کيست؟

در حالي که اين ورزشکاران به نام ايران و با پرچم جمهوري اسلامي در ارمنستان حاضر شده‌اند اما فدراسيون کاراته و ورزش‌هاي رزمي نسبت به اين اتفاق اظهار بي‌اطلاعي کرده‌اند. حک شدن نام يکي از سبک‌هاي کاراته پشت پيراهن «آرينا مافي» اول از همه صداي فدراسيون کاراته را درآورد.

سيدحسن طباطبايي، سرپرست فعلي اين فدراسيون در گفت‌و‌گو با «جوان» اظهار داشت: «هيچ يک از سبک‌هاي کاراته در قفس برگزار نمي‌شود. رشته MMA در کشورمان به دليل خشونت زياد هيچ مجوز فعاليتي ندارد. هر سبکي براي آنکه در کشور فعاليت کند بايد از سوي فدراسيون مربوط و پس از آن وزارت ورزش مجوز بگيرد. از طرفي اعزام‌هاي فدراسيون همگي با مجوز شوراي برون مرزي وزارت ورزش انجام مي‌شود.»

رشيدي، رئيس فدراسيون ورزش‌هاي رزمي نيز در گفت‌وگو با ايسنا از برگزاري مسابقه در داخل قفس اظهار بي‌اطلاعي کرد: «آرينا مافي به هيچ عنوان زير نظر فدراسيون ورزش‌هاي رزمي نبوده و اينکه مي‌گويند وي تحت حمايت ما به مسابقات اعزام شده است را کاملاً تکذيب مي‌کنم. مسابقات MMA و ر‌قا‌بت‌هايي که در رينگ و قفس انجام مي‌شود هيچ کدام زير نظر فدراسيون ما قرار ندارند و هر کس که با پرچم فدراسيون ورزش‌هاي رزمي و ايران بخواهد در مسابقه‌اي برخلاف ما شرکت کند با وي برخورد مي‌کنيم.»

اظهار تأسف و بي‌اطلاعي مازيار ناظمي، رئيس مرکز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت ورزش و جوانان از اتفاق رخ داده اين پازل تأسف‌بار را پيچيده‌تر مي‌کند. نام يک سبک(باي دو) روي لباس مافي درج شده و اين دختر يک بار زير نظر هيئت‌هاي رزمي در ايران مدال‌آوري کرده، اما هيچ مسئولي تقصير را به گردن نمي‌گيرد. به‌علاوه اينکه وزارت نيز همسو با فدراسيون‌هاي مربوط مسئوليتي به گردن نگرفته است.

ماجرای کتک خوردن آرینا مافی در قفس ارمنستان + عکس

ارسال نظر


a b